gallery/440988_html_6301e25e

Згідно листу МОН від 16.06.2016р. № 1/9-315 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» організація освітньої роботи в дошкільному навчальному закладі  у 2016/2017 році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, інших нормативно-правових актів.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12.03.2003р. №305 (зі змінами постановою Кабінету міністрів України від 29.07.2015р. №530) навчальний рік в цьому році розпочинається 1 вересня та закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період. Загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводиться, складає 115 днів: літні – 90 календарних днів, осінні – 5 календарних днів, зимові – 10  календарних днів, весняні - 10  календарних днів. У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.

Зміст навчально-виховного процесу в дошкільному закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти відповідно до чинних програм розвитку дитини, рекомендованих Міністерством освіти і науки України чи схвалених для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти МОН України.

Програмне забезпечення дошкільного навчального закладу:

1. Комплексна освітня програма «Дитина в дошкільні роки»/ наук. кер. Крутій К.Л., авт. колектив - Богуш А.М., Грицишина Т.І. та інші/- нова редакція 2015 року.
  2. Програма розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг»/ наук. кер. Богуш А.М.
  3. Програма для дошкільних навчальних закладів, що працюють за вальдорфською педагогікою, «Стежина» /авт. Гончаренко А.М., Дятленко Н.М.
  4. Програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості» / Р.М. Борщ, Д.В. Самойлик  – чинна до кінця навчального року.
  5. Парціальна програма з розвитку почуття ритму на заняттях хореографічного гуртка / укладач Корж Лариса Леонідівна, керівник гуртка ДНЗ № 55   м. Запоріжжя (ухвалено педагогічною радою дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 55 «Калиновий цвіт» Запорізької міської ради Запорізької області протоколом № 3 від 29.01.2014 р., затверджено на засіданні НМР КЗ «ЗОІППО» протоколом №3 від 22.04. 2014р., затверджено виконуючим обов’язки директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації  В.Н. Захарчуком від 29.04.2014р.)
  6. Комплексна програма з вивчення розвитку та корекції пізнавальної та емоційної сфери/творча група практичних психологів ДНЗ Ленінського району (затверджено експертною радою ІАМЦ протоколом №7 від 12.03.2014р. Голова експертної ради Р.О. Романчук)

Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку в цьому навчальному році педагогічний колектив дошкільного навчального закладу  спрямовує  свою  діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і  завершуючи її вступом до школи, приділяючи увагу таким пріоритетним напрямам освітньої роботи:

- національно-патріотичне виховання;

- моральне виховання;

- формування основ здорового способу життя;

- комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільників.

В нашому садочку

Методичні рекомендації